کشتار مردم مظلوم غزه و بی آبرویی جامعه مدنیِ غرب

14 روز از هجمه چندباره رژیم سفاک صهیونیستی به غزه سپری شد. هر روز که می گذرد، عمق جنایات این رژیم علیه مردم مظلوم غزه بیشتر می شود. صحنه های کشتار کودکان بی پناه به قدری اندوهناک و پرغصه است که اگر کسی از غصه آن جان دهد، اتفاق فوق العاده ای نیفتاده است. همانطور که اشاره شد این بار اول نیست که رژیم وحشی اسرائیل با حمایت غرب و در رأس همه ایالات متحده به کشتار مردم بی دفاع به ویژه کودکان و زنان غزه روی آورده است. هر سال یک هجمه مشابه، آن هم به بهانه ای کاملاً واهی طراحی می شود و با استفاده از غفلت افکار عمومی صفحه تازه ای از پلیدی در تاریخ حیات رژیم صهیونیستی و حامیانش ورق می خورد. به راستی کدام وجدان بیداری خواهد توانست همچون مدافعان غربیِ حاکمان صهیونیستی، کوچکترین توجیهی برای این جنایات گرگ منشانه ارائه دهد؟ آیا حمایت مصرّانه غرب از اسرائیل آبرویی برای جامعه مدنیِ غربی باقی گذاشته است؟ اگر هیچ دلیلی به جز همین حمایت های غرب از رژیم صهیونیستی نبود، باز هم برای مفتضح خواندن تمدن مدرن غرب کفایت می کرد.

درد کهنه ای که هر سال در زمان هجمه جدید اسرائیل به غزه به سراغ مسلمانان آزاده عالم اسلام می آید، سکوت یا بی تحرکی مرگ بار حکومت های مستبد کشورهای اسلامی در برابر هجمه ظالمانه رژیم صهیونیستی است؛ نه فقط سکوت و بی تحرکی، بلکه معاملات پنهانی ای که بین نظام فاسد این کشورها و اسرائیل، بر سر کشتار مردم غزه صورت گرفته و با وجود تلاش برای مخفی نگه داشتن آن، هراز چندی شواهدی از این معاملات ننگین کشف    می شود؛ چه معامله ای بزرگ تر و خیانت بار تر از وحدت این نظامات برای شکستن خط مقدم مقاومت در سوریه و یا تأمین امنیت اسرائیل از طریق ایجاد خط ترور با هدف نابسامانی و تجزیه عراق می توان سراغ گرفت؟ چه دردآور است وقتی بسیاری از حکومت های کشورهای اسلامی به جای حمایت قاطع از فلسطین و قرار گرفتن در جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی، به نوکر بی جیره و مواجب این رژیم جنایتکار تبدیل شده اند؛ و چه غم بار است وقتی مفتی های حرام خوار و درباری در کشورهای اسلامی که حکم جهاد در سوریه را امضاء می کنند و از هر کوششی برای اعزام نیرو به سوریه و تخریب این کشور دریغ نمی کنند، در برابر جنایات اسرائیل پلید سکوت کرده اند و کشتار مردم مظلوم غزه را به تماشا نشسته اند.

مردم مسلمان و شیعه ایران مفتخرند که طی 35 سال گذشته بخش مهمی از آبرو و توان خود را مصروف حمایت از آرمان اسلامی فلسطین، آزادسازی قدس عزیز و دفاع از مردم رنج کشیده فلسطین نموده اند و یقیناً هیچگاه از اقدامات خود در این زمینه نادم نخواهند شد. جدای از حمایت های با شکوه مردمی که هر ساله گوشه ای از آن در تظاهرات روز جهانی قدس و یا کمک های مادّی مردم به ملت فلسطین بروز و ظهور می یابد، بر دولت مردان ما نیز واجب است که همچون گذشته با حداکثر توان، و از طریق به میدان آوردن تمام ظرفیت های دیپلماتیک، ضمن افشاگری درباره جنایات اسرائیل، هر چه سریع تر زمینه شکل گیری ائتلاف بزرگ جهانی برای محکومیت قاطع رژیم صهیونیستی، بستن دست های کثیف آن و توقف جنایت در غزه را فراهم نمایند.

حجت الاسلام رضا غلامی- 93/4/29

https://r-gholami.ir/?p=360