قضیه جانکاه غزه

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها مشاهده اخبار و گزارشات مربوط به کشتار مردم غیر نظامی و بیگناه به ویژه نوزادان و کودکان غره غیرقابل تحمل و جانکاه شده است.
کشتار بی‌رحمانه بیش از ۶۰۰۰ نفر با انواع بمب ها آن هم فقط ظرف دو هفته، و تبدیل بخش های مرکزی غزه به تلی از خاک، چیزی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.
صرف نظر از کشتارهای وسیع و غیر قابل بخشش، قطع آب، برق، و سوخت بر روی مردم غزه حتی بیمارستان‌ها از سوی اسرائیل، جنایت بزرگ‌ دیگری است که خود زمینه رنج و درد مضاعف مردم غزه را فراهم کرده است.
از یک سو، اشغال سرزمین آباء و اجدادی مردم فلسطین و بیرون کردن آنها از سرزمین خودشان و از سوی دیگر انداختن مردم مقاوم فلسطین در زندانی به نام غزه و شکنجه و نسل کشی تدریجی آنان به طرق گوناگون، دهه‌هاست انسانیت و حقوق بشر را به چالش کشیده است. می‌توان گفت، موضوع اسرائیل و حقوق بشر، ۷۵ سال است برای غرب، به یک پارادوکسیکال بزرگ تبدیل شده است.
نباید از نظر دور داشت که در شرایطی که رژیم صهیونیستی دائما دست به کشتار مردم بیگناه فلسطین به ویژه غزه می‌زند، و مردم را در باریکه غزه زندانی کرده است، حمله مبتکرانه‌ اخیر حماس به اسرائیل در مسیر نجات مردم فلسطین از شرّ جنایت‌های این رژیم اشغال‌گر و آزادی از این زندان، حق طبیعی حماس به عنوان نماینده واقعی مردم غزه محسوب می‌شود و اسرائیل اجازه نداشت و ندارد به نام اقدامات تلافی‌جویانه مبادرت به قتل عام گسترده مردم غیر نظامی غزه از جمله کودکان و نیز قطع منابع حیاتی مردم بکند.
در شرایط دردناک فعلی جا دارد از ملت ها و دولت های آزاده به ویژه دانشمندان، هنرمندان، ادبا و سایر چهره های منتفذ کشورها، انتظار داشته باشیم که اولاً، با اعتراضات گسترده و فشارهای مضاعف به امریکا و اسرائیل، امکان برقراری آتش بس فوری را فراهم نموده و کمک های انسان دوستانه خود را به سمت این مردم مظلوم گسیل کنند. ثانیاً، با ارائه یک شکایت‌نامه جهانی به دادگاه های بی طرف جهانی، امکان رسیدگی به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن را در کشتار مردم غیر نظامی و انواع جنایت‌های جنگی از جمله بمباران بیمارستان را مهیا کنند. ثالثا، برای حل این معضل قدیمی و پایان دادن به جنایت های وحشیانه اسرائیل، ضمن ایجاد فرصت برپایی یک رفراندوم‌ آزاد میان صاحبان واقعی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی، ( با حضور ناظران کاملا بی طرف ) به ویژه کسانی که از این سرزمین بیرون رانده شده‌اند، زمینه تعیین سرنوشت این منطقه به دست مردم واقعی این سرزمین را بوجود آورند.

رضا غلامی
۴ آبان ۱۴۰۲

https://r-gholami.ir/?p=3351