سند 2030 یک پروژه “فرانواستعماری” است/ انتقاد به اعضاء ساکت و بی تفاوت شورای عالی انقلاب فرهنگی

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی با بی ارزش خواندن امضای سند آموزشی ۲۰۳۰ گفت: انقلاب اسلامی آمد تا بساط سلطه و سلطه گری جمع شود.
حجت‌الاسلام دکتر رضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا که در تاریخ 18 اردیبهشت 95 انجام گرفت، با اشاره به موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب نسبت به امضای پنهانی سند آموزشی 2030 گفت: حقیقتا خوشحال شدم که ایشان صراحتا و قاطعانه جلوی اجرای این سند را گرفتند؛ همه باید بدانند آن عنصری که همواره در طول تاریخ بعد از انقلاب، از استقلال و حریت ملت ایران پاسداری کرده و به موقع در برابر طرح های سلطه گرایانه ایستاده است، ولی فقیه است و تا مردم ایران از این نعمت الهی برخوردارند،در برابر اقدامات سلطه گرایانه مقاومت خواهند کرد.

چرا برخی مسؤولان در شورای عالی غافلند؟
رییس شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی علوم انسانیِ اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «شورای عالی انقلاب فرهنگی کوتاهی کرده است»، اظهار داشت: مدت‌هاست با کسانی به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مواجه هستیم که ساکت و بی تفاوتند و حضور و عدم حضورشان در جلسات علی السویه است.
وی افزود: متأسفانه بعضی از اینها در کسوت روحانی هم هستند؛ خب، جا دارد کمی از امثال شهید آیت الله مدرس یاد بگیرند؛ چطور می‌شود که ماه‌هاست از تصویب چنین سندی باخبر هستید؛ اما یک کلمه در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعتراض نکردید؟
حجت ‌الاسلام غلامی با بیان اینکه یونسکو این سند را به منزله یک پروژه “فرانواستعماری” به نمایندگی از قدرت‌های سلطه‌گر غربی، در جهت یکدست‌سازی جهان تولید کرده است، عنوان کرد: چند ماه پیش در سخنرانی ای که در مدرسه فیضیه داشتم نسبت به تصویب تقریباً مخفیانه این سند در دولت یازدهم و سپردن اجرای آن به کمیته ای با محوریت وزارت آموزش و پرورش هشدار دادم.

امضای در خفا هیچ ارزشی ندارد
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با تأکید بر اینکه  2030 و امثال آن، در ایران اسلامی جایگاهی ندارد، تصریح کرد: امضای مسؤولانی هم که بدون اجازه مجلس این سند را تأیید کرده اند ارزشی ندارد؛ انقلاب اسلامی آمد تا بساط سلطه و سلطه گری جمع شود تا به قول امام راحل، رکوع و سجود در برابر غرب و فرهنگ غربی نباشد.

وی اضافه کرد: روشن است که در جمهوری اسلامی کسی مخالف تعامل با مجامع بین المللی نیست؛ البته این مجامع بیش از آنکه به ملت ها وابسته باشند و مطالبات ملت‌ها را عادلانه تعقیب کنند، دنبال تأمین منافع غربی‌ها هستند؛ در گذشته روش غربی‌ها حمله به کشورها و تسخیر فیزیکی بود، الان روش آنها به خدمت گرفتن افراد استحاله شده یا ساده لوح برای اجرای نرم منویاتشان در کشورها است.
حجت ‌الاسلام غلامی در پایان یادآور شد: چنانچه رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما امروز به برکت اسلام عزیز، بهترین و مترقی ترین اسناد بالادستی را در عرصه آموزش و پرورش و غیره داریم؛ اگر مسؤولی هنری دارد، برود همین سندها که متأسفانه اجرای آنها با تعلل روبه‌رو شده است را محقق کند.

__________________________________________

منبع: خبرگزاری رسا / سرویس :  فرهنگی اجتماعی / جامعه / زمان : ۱۳۹۶/۲/۱۸ – ۱۶:۵۹ / شناسه خبر: ۴۹۶۴۶۳

https://r-gholami.ir/?p=1717